Kapela

Kapucíni a Stanley

V priebehu 25 rokov prešla kapela rôznymi personálnymi obmenami. Momentálne ju tvorí pätica hudobníkov zložená z troch bratov kapucínov a bratskej dvojice Michala a Lukáša Hirkovcov. Takto ju videl v roku 2015 jeden z pilierov tohto hudobného združenia, Stanley.

Citované z knihy Stanley – Ešte sme neskončili.

Aktuálna zostava

Nehrajúci členovia

Ondrej Tkáč

Harmonika, akordeón, fujara, spev

Ondro. Večný hypochonder, večne nespokojný. Ale to srdiečko, myslím, že ho po sebe dedia. Celá rodina má obrovské srdce. Neviem, kde sa to v nich nabralo, ale asi aj to je dôvod, prečo ešte stále spolu hráme.

Felix Ján Tkáč

spev

Jeho brat Felix? Veľký ješiťák. Hrozne veľký ješiťák. Sebavedomý. Veľmi sebavedomý. Ale človek s obrovským srdcom. Keby som potreboval pomoc, viem, že na neho sa môžem kedykoľvek obrátiť a on, aj keby bol v Amerike, okamžite priletí a tú pomoc poskytne.

Norbert Pšenčík

Bicie, perkusie

Noro? O tom sa nemusíme baviť. Ja bicie neznášam, nepotrebujem ich k svojmu hraniu. Radšej mám perkusie. Ale život v kapele bez Nora je vylúčená vec. Je neuveriteľné, ako dlho trvá, kým toho človeka dokáže niečo vytočiť. Ale udobriť sa trvá len krátku chvíľu. V tom má moju hlbokú úctu. Koľko večerov sme spolu presedeli! Pohádali sme sa ako kone, ale vždy to dopadlo dobre. Ozaj, úžasný človek.

Michal Hirko

Gitara, spev

Poďme ďalej, Mišo Hirko. Keď som ho stretol, bol to taký zakríknutý nováčik. Časom sa tak prepracoval, že ma prevalcoval ako lídra. Je s ním ohromná sranda. A ako parťák - v živote som väčšieho parťáka nenašiel. Dobre, môjho brata, ale to je brat. Kdežto Mišiak sa mi počas života stal ďalším bratom. Neskutočný človek, ktorý, aj keď je v kríze, dokáže sa cez to prehrýzť a snaží sa pomáhať druhým. Klobúk dolu pred ním.

Lukáš Hirko

Gitara, basgitara, spev

Rád by som vám predstavil Mišovho brata Lukyho, pretože ho málokto pozná. Úžasný chlap s úžasným citom pre gitaru aj basu. Tiež má vzorný vzťah k ženám. Minule ho jedna obťažovala asi trištvrte hodiny. On ju trpezlivo vypočul a nakoniec jej hovorí: „Počúvaj ma, moja. Ty si naozaj iná ako ostatné dievčatá.“ Tá ostala hotová: „A aké sú ostatné dievčatá?“ A Luky hovorí, že: „Pekné.“

Marián Turňa

Basgitara

Majo Turňa? To je živel. Keby sme išli hrať niekde na svadbu, alebo na zábavu a Majo by nemohol, sme nahratí. Keď zoberie basu, má to cveng. Do hudby prináša, on hovorí jazzové vložky, aj keď podľa mňa sú to skôr ľudové prvky. Hodí sa to tam a je to skutočne nádherné.

Stanley

Gitara, spev

Čo môžem o sebe porozprávať? Snažil som sa urobiť pre túto kapelu všetko, aby sme vydržali čo najdlhšie. Máme veľa problémov, ale títo ľudia sú úžasní. Mám rád, keď sa stretneme všetci spolu. Atmosféra, ktorá tam panuje, je nezameniteľná. Každý je dobrosrdečný, každý chce každému vyhovieť. Nedá sa to opísať. Je to o láske, o odpúšťaní a o tom, že vždy, keď ideme niekde hrať, chceme baviť druhých, ale chceme baviť aj seba.

Kontakt

cavolo.sk

Michal Hirko

+421 948 730 066

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.